Grønnegade 15,

3400 Hillerød.

Telefon 72 32 68 20

 

 

 

Ugeplan for faste aktiviteter

Uge plan for faste aktiviteter
       
          Mandage:      
09.00-12.00 Håndarbejde – Nørklerne Ingelise Christensen 48 26 76 79
09.00-11.30 Découpage Hanne Munkholm 48 26 71 98
09.00-11.30 Bordtennis Ivan Brylov 29 41 66 85
09.30-12.00 Videoklubben           Jørgen Bohn  48 26 82 72
Lige uger Nye er velkomne.    
Ulige uger Optagelse/ redigering.    
  Pinnacle gruppen    
11.30-14.00 Gospelkor Old Stars Knud Casper 21 72 14 41
12.00-15.00 Nødhjælpsstrikkerne:    
  Strikker og hækler  Inge Petersen 51 55 94 65
13.00-16.00 Tegning og maling (ældresagen) Bendt Pedersen 23 72 92 33
14.30-17.00 Malergruppe Jytte Tranberg 30 25 95 46
17.30-21.00 Danseklub Else Marie Fejerskov 23 36 31 45
  Line dance: begyndere kl. 17.30 øvede kl. 18.30     
          Tirsdage:      
09.00-12.00 Værksted – træarbejde Helge Hemmingsen 22 95 38 54
09.00-12.00 Pigegruppen Laila Larsen 61 70 03 82
10.00-? Cykelgruppen: (Vi cykler i Hillerød og omegn) Ejner Nielsen 20 47 21 06
10.00-12.00 Bogklubben Inger Christensen 48 26 60 95
Ulige uger      
10.00-12.00 Petanque Karl Erik Madsen 27 33 04 81 
13.00-15.00 Krolf Ole Hansen 20 64 41 95
13.00-16.00 Tirsdags hygge-klubben Kirsten Olsen 24 67 02 92
13.00-16.00 Patchwork Inger-Lise Clausen 26 62 78 59
14:00-15:45 Folkedanserklub Bente H. Christensen 51 30 47 04
13.30-17.00 Center-Bridge Poul Kleiminger 48 26 96 29
16.00-20.00 Bridgeklubben "Det sidste stik" Annelise Frederiksen 27 58 21 70
          Onsdage:      
09.00-12.00 Værkstedet – træarbejde Helge Hemmingsen 22 95 38 54
09.00-12.30 Syklub - sycafe Gerda Casper 23 30 12 24
    Ulla Bente Wiberg 61 90 71 87
10.00-13.00 Slægtsforskning Jane sommer 20 65 74 82
10.00-11.00 Stavgang Ulla Espersen 48 26 38 66 
10.00-11.00 Spillemandslaug (spiller for publikum) Niels Erik Espersen 48 26 38 66
10.00-11.15 Bevæg dig for livet Hans Rosenkvist 20 44 03 99
11.30-14.00 Mandetræf 2 (MT2) Søren Ederstrøm 22 95 38 54
13.00-16.00 Kortspil Whist (ældresagen) Erling Kjærsgård      50 45 44 74
13.00-16.00 Kortspil Whist Karla Jensen 48 71 56 97
13.00-16.30 Kortspil / Bridge Inger Bøje Nielsen 48 79 50 51
  Ledige pladser   51 53 22 03
14.00-16.15 Højskolesang    
ulige uger      
14.30-16.00 Musikcafe Marianne Nørgaard og  
lige uger   Ole Nisbeth 40 16 61 86
14.00-16.00 Højskolesang Anne Pedersen 50 92 23 91
Ulige uger      
16.30 - 18.00 Seniordans Rita Nielsen 29 40 17 54
          Torsdage:      
09.00 - 12.00 Nørklerne Ingelise Christensen 48 26 76 79
09.00-14.00 Syklub og Drop-in syning                  tilmelding nødvendigt Gerda Casper 23 30 12 24
ulige uger      
09.30-12.00 Cykelværksted Hans Hollensted 61 78 83 05
10.00-11.00 Jazzkapel – øver (Spiller for interesserede) Ole Christensen 21 45 38 85
10.00-12.00 Møde i Centerbestyrelsen. Poul Christiansen 21 63 40 06
(1. torsdag i måneden) Spørgsmål, der ønskes behandlet, rettes til et bestyrelsesmedlem.    
14.00-16.00 Kortspil L’hombre (ældresagen) Winnie Bækkelund 48 26 72 84
14.00-16.00 Torsdags Banko Edith Blyitgen 20 71 51 40
14.00-16.30 Kreativ klub Lise Raymond 24 85 99 07
17.00-18.00 Zumba Annett Toyberg 40 37 92 22
          Fredage:      
10.00-11.30 Stolegymnastik Marianne Nørgaard 28 38 17 75
10.30-11.30 Yoga Lone Nielsen 20 13 87 37
10.00-11.15 Bevæg dig for livet Hans Rosenkvist 20 44 03 99
13.00-15.00 Mandetræf / sundhedsfremme Knud Jensen 60 68 07 52
13.00-15.00 Skak Ole Christensen 20 31 99 44
          Søndage:      
13.30-17.00 Søndags Banko     
ulige uger      

Udskriv Email