Grønnegade 15,

3400 Hillerød.

Telefon 72 32 68 20

 

 

 

Ugeplan for faste aktiviteter

Ugeplan for faste aktiviteter

Mandage:

09.00-11.30

Découpage

Hanne Munkholm

48 26 71 98

09.00-11.30

Bordtennis

Niels Jørgen Petersen

22 12 28 36

09.30-12.00

Videoklubben          

Jørgen Bohn 

48 26 82 72

Lige uger: nye er velkomne. /ulige uger: optagelse/ redigering.

11.30-14.00

Gospelkor Old Stars

Knud Casper

21 72 14 41

12.00-15.00

Nødhjælpsstrikkerne:

Inge Petersen

51 55 94 65

13.00-16.00

Tegning og maling (ældresagen)

Bendt Pedersen

23 72 92 33

14.30-17.00

Malergruppe

Jytte Tranberg

30 25 95 46

17.30-21.00

Danseklub:

Else Marie Fejerskov

23 36 31 45

Lanciers/kvadrille/standard/latin kl. 20.00 datoer ud fra oplysning.

Line dance: begyndere kl. 20.00 øvede kl. 21.00

Tirsdag

09.00-12.00

Værksted – træarbejde

Helge Hemmingsen

22 95 38 54

09.00-12.00

Pigegruppen

Laila Larsen

61 70 03 82

10.00-?

Cykelgruppen: 

Ejner Nielsen

20 47 21 06

10.00-12.00

Ulige uger

Bogklubben

Inger Christensen

48 26 60 95

10.00-12.00

Petanque

Karl Erik Madsen

27 33 04 81 

13.00-15.00

Krolf

Ole Hansen

20 64 41 95

13.00-16.00

Tirsdags hygge-klubben

Kirsten Olsen

24 67 02 92

13.00-16.00

Patchwork

Inger-Lise Clausen

26 62 78 59

14:00-15:45

Folkedanserklub

Bente H. Christensen

51 30 47 04

13.30-17.00

Center-Bridge

Poul Kleiminger

48 26 96 29

16.00-20.00

Bridgeklubben "Det sidste stik"

Annelise Frederiksen

27 58 21 70

Onsdag

09.00-12.00

Værkstedet/ træarbejde

Helge Hemmingsen

22 95 38 54

09.00-12.30

Syklub - sycafe

Gerda Casper

23 30 12 24

 

 

Ulla Bente Wiberg

61 70 71 87

10.00-13.00

Slægtsforskning

Jane sommer

20 65 74 82

10.00-11.00

Stavgang

Ulla Espersen

48 26 38 66 

10.00-11.00

Spillemandslaug

(spiller for publikum)

Niels Erik Espersen

48 26 38 66

10.00-11.15

Bevæg dig for livet

Hans Rosenkvist

20 44 03 99

11.30-14.00

Mandetræf 2 (MT2)

Søren Ederstrøm

22 95 38 54

13.00-16.00

Kortspil Whist (ældresagen)

Erling Kjærsgård     

50 45 44 74

13.00-16.00

Kortspil Whist

Karla Jensen

48 71 56 97

13.00-16.30

Kortspil / Bridge

Inger Bøje Nielsen

48 79 50 51

14.00-16.15

Højskolesang - ulige uger

Anne Pedersen

50 92 23 91

14.30-16.00

Musikcafe – lige uger

Marianne Nørgaard

 

 

 

Ole Nisbeth

40 16 61 86

16.30 - 18.00

Seniordans

Rita Nielsen

29 40 17 54

Torsdag

09.00-14.00

Syklub og Drop-in syning tilmelding

Gerda Casper

23 30 12 24

10.00-11.00

Jazzkapel – øver

(Spiller for alle)

Ole Christensen

21 45 38 85

10.00-12.00

Møde i Centerbestyrelsen.

Erik Ingerslev

23 37 45 76

 

(1. torsdag i måneden Spørgsmål, der ønskes behandlet, rettes til et bestyrelsesmedlem.

 

12.00-14.00

Repair Cafeen: syning

 

 

12.00-15.00

værkstedet

 

 

14.00-16.00

Kortspil L’hombre (ældresagen)

Winnie Bækkelund

48 26 72 84

14.00-16.00

Torsdags Banko

Edith Blyitgen

20 71 51 40

14.00-16.30

Kreativ klub

Lise Raymond

24 85 99 07

17.00-18.00

Zumba

Annett Toyberg

40 37 92 22

Fredag

10.00-11.30

Stolegymnastik

Marianne Nørgaard

28 38 17 75

10.30-11.30

Yoga

Lone Nielsen

20 13 87 37

10.00-11.15

Bevæg dig for livet

Hans Rosenkvist

20 44 03 99

13.00-15.00

Mandetræf / sundhedsfremme

Knud Jensen

60 68 07 52

13.00-15.00

Skak

Ole Christensen

20 31 99 44

16.00-17.00

Fredagsbar

 

 

Søndag

13.30-17.00

Søndags Banko 

Efter oplyste datoer

 

Udskriv Email